19 Kasım 2014 Çarşamba

Katıldığımız eğitimler ve konferanslarSainte Pulchérie bünyesinde görevli eğitim kadromuz Eylül 2013’ten bu yana aktif olarak çeşitli eğitimlere ve konferanslara katılmaktadır.


Eylül-Ekim-Kasım 2013
Bütün eğitim kadrosuna Moodle eğitimi verilmiştir. Moodle platformunun işlevi, ders oluşturma amaçlı kullanımı anlatılmıştır. Öğretmenlerin ders içeriklerini, manuelleri, örnek sınavları, alıştırmaları, ek materyalleri koymaları sağlanmıştır. Bu tarihten itibaren öğrencilerle haberleşme Moodle’daki haber forumu aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Moodle üzerinde derslerde sınav oluşturma ve bu sınavları uygulama sağlanmıştır.


Aralık 2013
François Lermigeaux’dan pedagojik senaryolaştırma ve değişimin yönetilmesi üzerine eğitim alınmıştır.


Ocak 2014
Edebiyat zümresi, Bilfen okulları edebiyat zümresi ile buluşmuştur. Tarih zümresi İhlas Koleji’ni ziyaret etmiş ve bu okulda yapılan sınıf uygulamaları hakkında fikir alışverişinde bulunmuştur. Ardından bir grup öğretmenimiz Antalya’da yeni teknolojiler sempozyumuna katılmıştır.


Şubat 2014
Matematik öğretmenlerimiz ters yüz sınıf eğitimi almıştır. Robert Kolej’e matematik zümresi ile pedagojik amaçlı bir ziyarette bulunulmuştur.


Mart 2014
Özel Okullar Bİrliği’nin düzenlediği ETP konferansına 15 öğretmenimiz katılmıştır.


Nisan 2014
François Lermigeaux tarafından lisede eğitim verilmiştir, ses kaynakları ile ilgili bir çalışma yapılmış ve hangi dijital araçların sınıf ortamında faydalı bir şekilde kullanılabileceğine dair çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalara Hazırlık ve 9. sınıf Fransızca öğretmenleri katılmıştır.


Mayıs 2014
İngilizce öğretmenimiz Eğim Teknolojileri Uzmanlığı sertifika programına katılmış ve 5 hafta süren bu yoğun programı başarılı bir şekilde tamamlamıştır.


Haziran 2014
TICE ekibi Lenovo bilgisayar kullanımı ve Windows 8, Gmail, Google uygulamaları, Drive ve Docs eğitimi, Firefox eğitimi vermiştir. Hazırlık öğretmenleri ile atölye çalışmaları yapılmıştır. Öğretmenlerimiz hangi içeriği hangi araçlarla anlatabilirler, bilgisayar öğretmenimiz Fransızca derslerinden önce hangi konuları öncelikle öğrencilere öğretmeli konuları planlanmıştır. Lenovo bilgisayar kullanım kuralları ve öğretmen ve öğrenci şartnameleri hazırlanmıştır. Ayrıca öğretmenler 2. dönem yaptıkları çalışmaları toplantılar sırasında 5’er dakikalık sunumlar halinde paylaşmışlardır. Eğitim teknolojileri ve pedagoji konusunda danışmanlık veren bir kurumdan 4 günlük bir eğitim alınmıştır, farklılaştırılmış eğitim ve ters yüz sınıf, 21. yüzyıl becerileri tartışılmıştır. Drive uygulamaları, Movenote, Kahoot gibi programlar çalışılmıştır.


Eylül 2014
Eğitim teknolojileri ve pedagoji konusunda danışmanlık veren bir kurumdan aldığımız eğitimlerin ikinci ayağı gerçekleştirilmiş ve 3 gün bu kurumdan eğitim alınmıştır. Öğretmenlerimiz farklılaştırılmış öğrenme ve ters yüz sınıfla ilgili içerik oluşturmuştur, branşlar bazında çalışmalar yürütülmüştür. TICE ekibi tarafından da Camstudio, Format Factory ve Google Agenda eğitimleri verilmiştir.


Ekim 2014
TICE ekibi café TICE adını verdiği aylık toplantısı sırasında öğretmenlerimize ileri düzey Camstudio ve Format Factory eğitimi vermiştir.


Kasım 2014
TICE ekibi ters yüz sınıf uygulamasını bizzat öğretmenlerle denemiş ve café TICE toplantısını bu yöntemden yola çıkarak hazırlamış, Question Machine programını uygulatmış ve Moodle platformuna kolay yoldan sınav entegre etmeyi göstermiştir. Bunun için önceden hazırlanan çalışma videoları Moodle platformunda öğretmenlerle paylaşılmış ve öğretmenler toplantıya hazırlıklı gelmişlerdir. Ayrıca şimdilik “Helper” adını verdiğimiz öğrenci grupları oluşturulmuş ve sınıfta teknoloji lideri olacak öğrencilere eğitim verilmeye başlanmıştır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder